Nekonečná sága
...nikdy nekončící prostý příběh plný lásky, odvahy, spravedlnosti a přátelství...


[[domů]]     [[další domov]]     [[RSS]]     [[vzkazy]]     [[mail]]     [[témata]]     [[archiv]]


2.06.2004

Prostý příběh plný LOSaP díl 266. - Slezská telenovela


265. díl končí úmrtím Evženova sluhy. Nebohý jinoch stal se obětí travičovou, kterým nebyl nikdo jiný než James, který přeci jen nedocenil sílu svého citu k Evženovi a na mladého sluhu šíleně žárlil a nasypal mu jed do kávy. Bezcitný Evžen nad tímto činem mávl rukou, jinochovo tělo společnými silami ukryli a jediné co z toho vyvodil, bylo to, že Jamesovi začal říkat Maryšo. Tomu však James ani zbla nerozuměl a uvědomil Lucku o své neodkladné touze návrátit se do Londýna. Lucka souhlasí a dává Michale na výběr, zda zůstane v Čechách, či snad rozjede se s nimi do Anglie. Michala se ptá Evžena na jeho plány, ten však není schopen cokoli soudného nabídnout jako alternativu Anglii a proto Michala souhlasí. Společně všichni tři mladí lidé cestují na letiště.

 

Pod strašlivými štíty hor mezitím Jan a Marie pomohli Alici do základního tábora, tam se však příliš dlouho nezdrželi a nechali se po úspěšné záchranné akci přepravit do nemocnice, ve které už leželi Martin s Lenkou (ano skutečně to byli oni, které Jan, Marie a Emrem nalezli na začátku záchranné výpravy), kteří již se ocitli mimo nebezpečí života. Jan s Marií se ubytují v hotelu kousek od nemocnice, pěstují pravidelný sex a každý den docházejí do nemocnice kontrolovat stav všech jejich přátel. Poté, co je již naprosto jasné, že brzy budou všichni tři propuštěni, rozhodnou se Jan s Marií odjet do Dillí a odtamtud se přepravit na Nový Zéland, kde chtějí strávit pár zasloužených volných dnů a Marie spřádá plány, že by Jana pojala za muže. V tu chvíli se stane strašná věc. Jan je na letišti zatčen indickou policií, která již obdržela výzvu interpolu požadující jeho zatčení za předcházejí vraždy. Zoufalá Jana se vrací k nemocnici, ze které mají být propuštěni Martin, Lenka a Alice.

 

V Londýně mezitím skončila válka gangů, která byla natolik nezajímavá, že jsme se jí v této telenovele radši vůbec nezabývali. Je celkem jasné, kdo v ní zvítězil – ano byl to Strakoša. Donovan, poté co zemřel strašlivou smrtí, kterou mu Strakošovi komplici připravili, ztratil vládu nad sítí obchodů s domácími mazlíčky a jeho dědicové ze strachu ze Strakoši nabídli předností práva na odkup Janě. Paul se totiž během války gangů přidal na stranu Strakoši a ten ho pověřil býti jeho hlavním šéfem pro Anglii. Do této situace se do Londýna vrací James, Lucka a Michala. Jana je seznamuje s nabídkou odkupu sítě obchodů Donovana, Jana a Lucka však zjišťují, že nemají potřebnou hotovost. To nahrává do karet Michale, která chybějící část peněz nabídne z dědictví po tetě Josefíně, s podmínkou, že se stane jejich společnicí. Jana a Lucka s radostí přijímají a po uzavření velkého obchodu uspořádají obrovskou oslavu, na kterou přijíždí i Evžen, který večer končí na hotelovém pokoji s Jamesem. Úmrtím nového Evženova sluhy končí 266. díl.

přidal zlehka, 2.06.2004, 16:49:00, Komentáře (0)


16.04.2004

Prostý příběh plný LOSaP díl 265. - Slezská telenovela


264. díl končí vášnivým polibkem Jana a Marie, který následoval po zakopání Emreho těla. V tu chvíli mladé zamilované dvojici zjeví se duch věrného Františkova psa Mudly, chvíli tam jen tak poletuje, než si uvědomí, že měl být úplně někde jinde a hrát poker se strýcem a Maxem. Rozplyne se tedy a oba milenci procitnou ze snění a začnou sestupovat zpět ze štítu nebezpečné hory. Cestou dolů zaslechnou strašlivý křik. Vydají se po hlase a za jasné viditelnosti, která na strašlivé hoře panovala, zahlédnou potácející se postavu. Klidným krokem, aby se nevydali ze všech sil, se pomalu přibližují a zjistí, že onou postavou není nikdo jiný než Alice. Roztřesenou dívku se snaží vzpamatovat a dozvědět se z jejího nesouvislého mumlání, jaké to nebezpečenství přečkala. Najednou je jim z útržků vše jasné. Strašlivá pravda byla vyjevena. Alici unesla Miluše, o které si všichni mysleli, že je po smrti, držela ji ve své chýši a podrobovala útrpným zkouškám a samozřejmě ji občas i znásilnila. Jan i Marie, berou nemohoucí Alici pod svá křídla a sestupují do základního tábora.

 

Mezitím se koná pohřeb tety, který chystala Lucka s Evženem. Zde se nám děj poněkud zamotává, neboť James, který cestoval s Luckou z Londýna, navazuje paralelní vztah s Michalou, Evženem i Luckou. Lucka však Jamesovi domlouvá, aby nepletl Michale hlavu, protože ještě není ve své kůži po nedávném psychickém zhroucení. James si uvědomuje své pochybení, zároveň mu dojde, že neumí česky a nedomluví se ani s Evženem a je strážcem bezpečí Lucky a nechává všechny najednou a stará se pouze o svou práci. Lucka si uvědomuje, že Michala by potřebovala se zabrat do něčeho jiného než vzpomínek a navrhuje ji, ať se navrátí společní s ní a Jamesem do Londýna. Michala souhlasí, neboť dědí část peněz po tetě a mohla by jich vložit do podnikání Lucky a Jany. To si však zatím nechává pro sebe. Největší část tetina majetku zdědil její bývalý sluha Evžen, jehož prvním krokem bylo pořízení sluhy.

 

V Londýně zatím vzplanula nová vášeň. Paul, který se nesmí od Jany hnout ani na krok se tohoto příkazu sveřepě drží a doprovází Janu i do ložnice a jedné noci se stane, že ruce obou mladých lidí se spojí a po nich i další orgány jejich těl. Paul tak je nyní i citově angažován v ochraně krásné Jany. Donovan přestává být Strakošovým klientem, neboť se mu zdá, že málo ochraňuje jeho zájmy. Strakoša rozzuřený už tím, že se mu nehlásí Emre, začne Donovana vydírat pomocí svých londýnských vydržovaných kumpánů. Ovšem ani Donovan nezahálí a po obdržení výhrůžek Strakoši mobilizuje své lidi, zaměstnané jako ochranka jeho obchodů. Chystá se hrůzostrašná válka gangů, o které Jana s Paulem ani netuší, neboť se navzájem hlídají na nejbezpečnějším místě Janina domu. V posteli. Úmrtím Evženova sluhy končí 265. díl.

přidal zlehka, 16.04.2004, 16:19:00, Komentáře (1)


2.12.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 264. - Slezská telenovela


263. díl končí nalezením umrzlého Maxe Martinem a Lenkou těsně pod vrcholem K2. Oba vyděšení horolezci se v husté vánici snaží vydat zpět k táboru a zachránit své životy. Mezitím dorazila Marie do základního tábora a strašná zpráva o zmizení Alice a pohřešování Martina s Lenkou se rozletěla do světa. V tu chvíli se rozzuřil Strakoša, který společně s Mustafou tajně tuto expedici sponzoroval, především však již dlouhá léta podporoval finančně Alici. Využívá toho, že Jan musí zmizet z Evropy po vraždách Mileny, osazenstva pražského porodního sálu, dvou koček a prašivého psa a posílá Jana na záchranou akci. Mustafa, který byl na akci také finančně zúčastněn, posílá s Janem svého pobočníka Emreho. Poté co se však dozví od Strakoši, že Jan zavraždil Milenu, která byla svého času po prodeji cirku Mustafovou milenkou, posílá depeši Emremu, ať Jana zabije.

Mezitím v Londýně řeší zbylé dvě naše mladé hrdinky dilema co dál. Jsou zhrouceny z brutální smrti Mileny, ale zároveň se nechtějí jen tak vzdát. Poté co uspořádají Mileně důstojný pohřeb, najímá Jana bezpečnostní agenturu švarného angličana Paula, který společně s Jamesem se nyní od dívek nehne na krok a vzkazuje Donovanovi, že si nenechají nic líbit. Donovan se jen zlostně směje. Lucka odjíždí na krátkou návštěvu Čech za Michalou, aby zjistila její psychický stav, neboť jsou sestřenice a Josefína je jejich tetou. Na cestě ji doprovází James a hned na letišti řeší jednu ošemetnou situaci, kdy Lucka postrádá papírové kapesníčky a on briskně jedny zakupuje a mladé ženě je nabízí. Po příjezdu do Čech zjišťuje Lucka, že Michala se ze svého zhroucení již celkem probrala, ovšem Josefína umřela. Společně s Evženem, který byl tajným milencem tety chystají pohřeb.

V dalším obraze již dorazil Jan s Emrem do Indie. Emre, který již ví, že má Jana zabít, zatím čeká na správnou chvíli. Oba ihned zorganizují záchranou výpravu a spojují se s Marií v původním základním táboře nešťastné expedice. Po dvou dnech usilovného pátrání nacházejí dvě bezvládná těla, která identifikují jako Martina a Lenku a nechají je ihned přepravit do nemocnice. Netuší totiž, zda je ještě šance na dalším pokračování jejich životů. V tu chvíli zůstává ze záchranné expedice pouze Jan, Emre a Marie. Vydávají se společně do míst, kde Marie naposledy viděla Alici a věří, že se jim ji podaří nalézt. Když skupinka postupuje přes jeden nebezpečný převis, vytahuje Emre zbraň a chce Jana zákeřně střelit do týla. Marie, která proti Emremu pojala podezření od první chvíle spatření však toto zahlédne, vykřikne, Jan se ohne, vyrazí Emremu zbraň z rukou a svou milovanou upilovanou brokovnicí mu rozstřelí hlavu. Vášnivým polibkem Jana a Marie, po zakopání Emreho těla, končí 264. díl.

přidal zlehka, 2.12.2003, 17:25:00, Komentáře (0)


4.11.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 263. - Slezská telenovela


262. díl končí narozením Luďka, syna Jana a Michaly, který ihned po narození umírá. Jan, který úmrtí svého syna prožívá přímo v nemocnici, je touto zvěstí zasažen natolik že nelegálně drženou upilovanou brokovnicí postřílí celé osazenstvo porodního sálu. Poté prchá a na jeho stopu se věší nejlepší kriminalisté nejen z Čech, ale i z Moravy a dokonce i ze Slezska. V tu chvíli přichází nabídka pomoci od Erhana Strakoši, nechvalně známého albánského mafiána. Jan, který ví, že nemá moc na výběr, přijímá. O Michalu, která se zhroutila ze všech těchto strašných událostí se stará teta Josefína a mladý komorník Evžen, který je tajným milencem tety.

V dalším obraze sledujeme hrdinský výstup mladých alpinistů na vrchol K2. Za jedním skalním převisem, kde se naše skupina na chvíli zastavila, dochází k neuvěřitelné situaci. Kolem našich hrdinů se mihne jakási postava, odtrhne Alici od Maxe a odnáší ji s sebou. Za neznámým zůstávají pouze obrovské stopy. Skupinka je chvíli šokována, poté se však Max od ostatních odpoutá a vrhá se do hustého sněžení, aby Alici zachránil. Marně na něj Lenka volá, aby se vrátil zpět, že nemá šanci sám. Martinovi vývoj událostí hraje do karet a proto si tajně mne ve svých velkých rukavicích ruce. Marie navrhuje, aby se všichni vrátili do základního tábora, ale Martin chce sveřepě pokračovat dál. Lenka s ním po chvíli váhání souhlasí, oba tedy začnou stoupat vzhůru a Marie se vrací zpět.

Nyní se ocitáme v Londýně, kam se vypravil Jan, který má od Strakoši za úkol zastrašit mladé majitelky obchodu s domácími mazlíčky, neboť Strakošovým klientem jest Robert Donovan, který vlastní obrovskou síť nákupních center s domácími mazlíčky a tento obchod mu začal zdatně konkurovat. Samozřejmě, že tímto není nic jiného než společné podnikání Jany, Mileny a Lucky. Jan vchází ve večerních hodinách do krámu, kde je pouze Milena, na hlavě punčochu, v ruce svou upilovanou brokovnici a špatným přízvukem začne Mileně vyhrožovat. V tu chvíli Milena vykřikne neboť v něm poznává Jana, svého bývalého milence a partnera z cirku. Jan, který si uvědomí, že před ním nestojí nikdo jiný než jeho bývalá láska, zpanikaří a rozstřelí Mileně mozek. V tu chvíli se spouští alarm, Jan prchá a cestou ze vzteku postřílí ještě dvě kočky, prašivého psa a prostřelí dvě popelnice. Zavěšen pod vagónem expresu, projíždí tunelem pod La Manche a prchá zpět do Evropy. V Berlíně jej přivítá Strakoša, který kvituje, že mu vyrůstá nadějný zabiják. Nalezením umrzlého Maxe Martinem a Lenkou těsně pod vrcholem K2 končí 263. díl.

přidal zlehka, 4.11.2003, 17:38:00, Komentáře (0)


28.08.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 262. - Slezská telenovela


261. díl končí smrtí Miluše, která si činila nárok stát se dědičkou Robertovou, ovšem jak už víme, všechno pobral Jan. Miluše, jejíž zdravotní stav nebyl ani před Robertovou smrtí v pořádku, umírá na totální vyčerpání organizmu v souvislosti se zařizováním Robertova pohřbu. Den po její smrti přijíždí do Čech Jan a pohřbívá oba dva. Jak Roberta, tak Miluši. Na pohřbu se potkává s Michalou, která mu nabízí pomoc do těžkých začátků souvisejících s převzetím rozsáhlých Robertových statků, v poslední době však poněkud zanedbávaných, neboť jak víme, Robert se staral pouze o Jarmilku. Jan se dlouho nerozmýšlí, zvláště poté, co jej dostihne zpráva o Mileně a Mustafovi a z Michaly činí svou společnici a posléze i blízkou přítelkyni.

Milena, která je již nasycena starým tělem Mustafy, rozmýšlí kam dál. Ví, že za Janem nemůže a proto se rozhoduje odletět do Londýna, aby se opět setkala s Luckou, která zatím čeká na návrat Jany z Brazílie se zásilkou domácích mazlíčků pro jejich připravovaný obchod. Posílá Lucce telegram a nečeká ani na odpověď a sedlá letadlo směr Londýn. Lucka po obdržení zprávy se zprvu zaraduje, že opět uvidí svou dlouholetou přítelkyni, avšak po opadnutí radosti vyvstanou na jejím čele vrásky. Kdysi dávno totiž k Mileně chovala city, které zdaleka nebyly jen přátelskými, byly mileneckými! S obavami jde přivítat Milenu na letiště, ale poté co se spolu shledají a povídají si v letištním baru, s úlevou zjišťuje, že toto shledání, nijak nenarušilo její city, které chová k Janě. Obě přítelkyně odjíždějí do londýnského bytu a společně očekávají návrat Jany. Konečně ten den přišel. Jana se vrací z Brazílie se zásilkou domácích mazlíčků a konečně můžou otevřít svůj vytoužený obchod. Jana však přiváží i něco jiného! Je to šokující zvěst o těhotenství Michaly, kterou obtěžkal Jan!

Přenášíme se do Himalájí, kde sledujeme skupinku mladých lidí, kteří konečně vyrazili na expedici. Jsou to naši hrdinové Martin, Alice, Marie a Lenka, kterým dělá šerpu Max. Max a Alice ze sebe nemohou spustit oči ani při náročném výstupu k obávanému vrcholu K2. Martin zatím vše jen sleduje, ale říká si, že až přijde vhodná chvíle, oba mladé milence od sebe rozdělí. V tu chvíli vidíme jeho žhnoucí nenávistné oči. Narozením Luďka, syna Jana a Michaly končí 262. díl.

přidal zlehka, 28.08.2003, 11:00:00, Komentáře (0)


1.08.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 261. - Slezská telenovela


260. díl končí Robertovou smrtí. Zoufalý Robert, který žil čím dál více poustevnickým životem si zadělal na jeden velký problém. Příliš se věnoval klisně Jarmilce a ostatní opomíjel. Žárlivé klisny, které toužily po větší Robertově pozornosti se rozhodly Jarmilku svými kopyty utlouct. Robert, když uvědomil si co stojí za divným chováním klisen, nastavil své vlastní tělo úderům kopyt, aby svou milovanou Jarmilku uchránil. Byla to zbytečná smrt, neboť po ušlapání Roberta ani Jarmilka nepřežila. Děj nás přenáší do právnické kanceláře, kde dochází ke čtení Robertovy závěti. Jaké je překvapení všech přítomných, zvláště pak Michaly a Miluše, když notář prohlašuje univerzálním dědicem Jana, o kterém si všichni přítomní mysleli, že jej Robert vůbec neznal. Ale znal, setkali se totiž v Thajsku před Janovým odletem do Londýna a hluboce se spřátelili.

Jan, který mezitím cestoval s Milenou po Turecku s cirkusem, dostává zprávu o náhlém zbohatnutí. Oznamuje Mileně, že se zbaví svého podílu v cirkusu, aby se ujal dědictví v Čechách. Milena, která nechce zůstat v cizí zemi sama, nabízí k odprodeji i svůj díl. Cirkus kupuje známý turecký podnikatel v šoubusinesu Mustafa. Jan odlétá z Istanbulu do Prahy a Milena vychutnává poslední chvíle v Turecku v pevném Mustafově objetí.

Ponecháváme Milenu s Mustafou jejich hrátkám a v dalším obraze se přesunujeme do Indie, kam přijíždí Martin s Alicí, Marií a Lenkou. Po přesunu ke štítům velehor potkávají v jednom ospalém městečku skupinu odredovaných baťůžkářů a v jednom z nich ke svému překvapení poznávají Maxe. Ano, toho Maxe, který se dal na drogy, alkohol a spřáhl se s bezdomovci. Max vysvětluje přítomným jak se dostal bez prostředků až do Indie, kde teď žije klidným životem a kouří jednoho jointa za druhým. Všichni jsou nadšeni Maxovou odvahou a vůlí, když na své cestě překonával mnohá nebezpečenství. Zvláště pak Alice, která na Maxe hledí stále zálibněji a zálibněji, až nakonec skončí v jeho náručí. Martin to toleruje, ale v duchu si říká, že to tak nenechá. Smrtí Miluše končí 261. díl.

přidal zlehka, 1.08.2003, 14:44:00, Komentáře (1)


8.07.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 260. - Slezská telenovela


259. díl končí smrtí Dominiky v tureckém vlaku. Nebohá dívka byla zákeřně přepadena bandou podivných individuí, které zasadily Dominice smrtelné rány nožem, kvůli tomu, že nechtěla se vzdát své peněženky, plné úspor na expedici. Naše společnost, touto událostí velmi zdrcena, vystoupila v Ankaře a jala se zařizovat věci ohledně pohřbu Dominiky a také jak bude expedice pokračovat dále. Lucka, pro kterou byl tento zážitek přespříliš, zde společnost opouští a odjíždí do Londýna, kde chce navštívit Janu a společně s ní probrat co dál. Zbytek výpravy nehodlá od svého záměru, vystoupat na vrchol K2ky, upustit a srdnatě se pouštějí do příprav na cestu. Martin se rozhodl, že již nebude měnit dívky a věnuje se všem najednou. Tedy Alici, Marii i Lence.

Londýn. Sledujeme postavu ploužící se ulicemi Londýna s vizáží hodně jetého bezdomovce. Je to Max, který poté, co od něj Jana odešla, nedokázal již v sobě najít zbytky svých sil a vydal se žít na ulici. Advokátní firma je v bankrotu a náležitosti s tím spojené řeší Jana. Max se mezitím přidává k tlupě kočovných punkerů a spolu s nimi začíná objíždět letní festivaly, kde se věnuje mohutné konzumaci a drog a popíjení levného alkoholu. Jana mezitím dořešila věci spojené s ukončením advokátní praxe a zastihuje ji zpráva, že v Londýně právě přistála Lucka. Obě mladé ženy se setkávají a pláčí si na rameni nad svými trudnými osudy. Jsou to však silné ženy, které jen tak nepodlehnou osudu a společně se domlouvají na rozjetí společného podnikání, tentokrát s prodejnou domácích mazlíčků. Obě dívky se sblíží i intimně a zamilují se do sebe. Jana odlétá do Brazílie, kde chce nakoupit exotickou zvěr pro jejich obchod a Lucka zůstává na ni čekat v Londýně.

Do Ankary mezitím přijíždí cirkus Jana a Mileny a hned poté co se dozví o tragické smrti Dominiky, vyhledají zbytek expedice. Při tomto šťastném shledání nechybějí ani slzy. Všichni jsou rádi, že se zase vidí po velmi dlouhé době a Jan se snaží přesvědčit Martina, aby upustil od expedice. Martin je však pevně rozhodnut, oba přátelé se kvůli tomu pohádají a Martin narychlo mění plány a odjíždí s dívkami hned. Nazlobený Jan s Milenou pokračují po cestách Tureckem se svým cirkem. Robertovou smrtí končí 260. díl.

přidal zlehka, 8.07.2003, 11:39:00, Komentáře (0)


3.07.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 259. - Slezská telenovela


258. díl končí smrtí Drahomíry, která po potratu umírá žalem. Robert rezignuje na pomstu a uchyluje se na svůj statek a stará se o své koně. Jeho péče je tak dojemná, že se nakonec s jednou klisnou sblíží poněkud více, než je přípustné v současné společnosti. Milena zatím čeká na soud. Jan, který se dozvěděl o Robertově zvláštním vztahu s klisnou, na něj naléhá, ať netrvá na Milenině potrestání sic vyjeví světu pravdu o Robertovi a koních. Zoufalý Robert souhlasí a uchyluje se hlouběji do hospodářského stavení, ve kterém teď s klisnou, které říká Jarmilka, žije. Milena, vděčná Janovi, že ji zachránil před jistým trestem, uchyluje se k němu do cirkusu, navazují spolu intimní vztah a odjíždějí s cirkem šířit ještě více jeho slávu po světě.

Martin si zatím dopovídal s Janou v Londýně a rozhoduje se co dál. Na jedné straně ho láká plavovlasá Alice, vědoma si jeho dobrodružných sklonů, k expedici do Himalájí, na druhé straně mu Jana s Maxem, nabízejí místo v jejich advokátské praxi. Dobrodružná povaha nakonec v Martinovi převáží a ten s společně s Alicí, Dominikou, Lenkou a Marií vydává trénovat do Alp před samotným výstupem na obávanou K2ku. Zanedlouho vidíme naše mladé hrdiny pod štíty Alpských hor jak nastavují svá mladá těla horskému slunci. Za pobytu pod Alpami se Martin poněkud sblíží s Alicí a Lenkou, což vyvolává menší žárlivost u Dominiky a Marie. Aby Martin předešel svárům ve skupině, kdy na každém jedinci závisí osud celé expedice, vyměňuje Lenku za Marii, posléze Alici za Dominiku a nakonec Marii za Alici. Aby všem dívkám ještě více zamotal hlavu, vymění si k tomu všemu i spodní prádlo. Den před posledním cvičným výstupem potkává Martin v hotelovém baru povědomou tvář. Je to Lucka, která se ještě nedozvěděla, že Robert upustil od své sžíravé pomsty, a je stále na útěku. Martin ji navrhuje ať se přidá k jejich expedici, což Lucka s díky přijímá a Martin vyměňuje Dominiku za Lucku a v baru pak trochu tabáku za jednoho panáka skotské. Expedice odjíždí vlakem směr Indie.

Londýn. Jak se ukázalo, udělal Martin se svou volbou dobře, neboť s advokacií Jany a Maxe to jde od desíti k pěti. Jana vyhrožuje Maxovi, že jestli nekáže jejich podnikání (i sebe) vzchopit, odejde od něj. Max se propadá do stále hlubších a hlubších depresí, které se snaží řešit alkoholem a prášky. Jeden den, kdy jej Jana nalezne spát obtočeného kolem klozetu, od něj odchází. Smrtí Dominiky v tureckém vlaku končí 259. díl.

přidal zlehka, 3.07.2003, 11:25:00, Komentáře (1)


1.07.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 258. - Slezská telenovela


257. díl končí Františkovou smrtí, kdy František zcela pod vlivem drog upadá do kómatu a ani včasná asistence jeho amanta jej již nedokáže probrat zpět mezi živé. Na začátku 258. dílu se ocitáme v Praze, kam přilétá Drahomíra s Robertem. Po prohlídce Robertových statků ve středních Čechách rozhoduje se Drahomíra zda s Robertem zůstane, či odletí studovat mezinárodní právo do Tokia. Ovšem Robert žádá Drahomíru o ruku. Ta žádá o chvilku času k rozhodnutí. Vyjedou si tedy společně užít do Prahy, kde na parníku Drahomíra souhlasí se svatbou. Šťastný Robert zakoupí lístky do cirkusu, který je zrovna se svým představením v Praze. Pozorný čtenář v tu chvíli již samozřejmě zbystří. Ano, je to slavný cirkus, který v tuto chvíli vede Lucka, která byla Robertovou milenkou. Robert tuší, že se nesmí Drahomíra setkat Luckou a ani pro něj by toto setkání nebylo z nejšťastnějších. Vyvádí zkoprnělou Drahomíru z cirku a odváží ji pryč z Prahy na svůj statek.

V cirkusovém stanu v tu chvíli vidíme jak za Luckou přichází jakési dvě postavy. Ano je to Jan, který teď pracuje u Lucky jako pohůnek medvědů a Milena. Co ta tady chce?! Milena říká Lucce o Robertově svatbě s Drahomírou a obě společně hledají důvod jak jim ji překazit. Jan vše poslouchá. Mezitím na Robertově statku vrcholí přípravy na obřad. Objevuje se Jan, který Drahomíru varuje před nekalými choutkami obou mladých žen, které teď společně vedou cirk tvrdou rukou. Drahomíra uvažuje, že by zavolala Martinovi, Jan ji však od toho odrazuje a zjišťuje, že Drahomíru miluje a svěřuje se ji s tím. Drahomíra ví, že ani Jan ji není lhostejný, ovšem je těhotná s Robertem.

Mezitím přilétá Martin do Londýna, aby se setkal s Janou a Maxem. Jana a Martin, kteří se neviděli od svých zážitků v Papuii Nové Guinei si mají co říct, a tak je necháme povídat a vrátíme se na Robertův statek, kde se Drahomíra projíždí na koni. Kůň je vyplašen neznámou postavou, kterou není nikdo jiný než Milena, Drahomíra padá z koně a v nemocnici se zjišťuje, že potratila. Vzteky rudý Robert, který o jejím těhotenství nic nevěděl, za pomoci různých právnických kliček nechá vsadit Milenu do vězení a Lucka před jeho zlobou prchá z republiky. Cirkusu se ujímá Jan a smrtí Drahomíry končí 258. díl.

přidal zlehka, 1.07.2003, 15:19:52, Komentáře (0)

Prostý příběh plný LOSaP díl 257. - Slezská telenovela


256. díl končí strýcovou smrtí. Na začátku 257. dílu se ocitáme na strýcově pohřbu, kde se sjela celá rodina, dokonce přijela i Milena, kterou svého času její otec vydědil. Na pohřbu dochází k trapné situaci, kdy se Jan pohádá s Luckou ohledně vlastnických práv na cirkus, ze kterého se mezitím stala evropská bomba a představení Šest medvědů a malý pomeranč bylo dokonce uvedeno na divadelních prknech. Vše naštěstí duchapřítomně řeší přítomný právník, který zachrání strýcovu závě? ze spárů rozzuřeného Jana, kterého uklidňuje Milena a oba se ztrácí společnosti z dohledu.

V dalším obraze se přesouváme do amazonského pralesa, kde sledujeme Marcelu s Drahomírou, kterak za pomoci indiánských stopařů, hledají Františka s Martinem. Během cesty je však Marcela pohlcena obrovskou krajtou. Drahomíra se nervově zhroutí, čehož využívají indiánští stopaři a nebohou dívku odvlékají do své vesnice, kde ji nutí jíst bambusové výhonky, plést oblečení a být všem po vůli. Drahomíra časem zešílí a přestává mluvit. Tuto smutnou zvěst donese Martinovi jeho věrný indiánský sluha Panjo, který na svých toulkách narazil na šílenou Drahomíru. Martin nikterak neváhá a vyráží ze svého stromového obydlí, ozbrojen pouze mačetou a v doprovodu Panja. Cestou zmasakruje dvě indiánské vesnice, než narazí na tu správnou, ve které drží Drahomíru. Po vyvraždění celého kmene vynáší pobledlou Drahomíru, která rozradostněna pohledem na Martina začíná opět mluvit. Při odchodu je Panjo zabit zákeřně zezadu otráveným šípem. Martin s Drahomírou odlétají do Bangkoku. Ovšem kde byl celou dobu František?

František poté co zachránil Martina byl natolik zdrcen ze ztráty svého psa Mudly, že odkryl svou latentní homosexualitu a vrhnul se Martinovi do náručí. Spolu se pak odebrali do amazonského pralesa, kde hodlali žít. Ovšem František si opět uvědomil svou bolest ze ztráty Mudly, a vrhal se cestou do náručí všech mužů, které potkal, což Martina znechutilo natolik, že Františka odvrhnul. Zoufalý František se dostává až do Ria de Janiera, kde se živí pouliční prostitucí. V tu chvíli se zjevuje duše mrtvého strýce, která Františkovi nepřestává hrozit. Ještě jednou zahrozí směrem k Františkovi a vydává se na cestu záhrobím, při které ji dělá společnost medvídek panda.

Bangkok. Na letišti vychází z budovy Martin s Drahomírou. V tu do nich vrazí neznámý muž. Ukazuje se, že je to Jan, který neunesl ztrátu cirkusu. Martin Janovi nabízí pomoc a seznamuje jej s Drahomírou. Po zaplacení hotelu se vydávají na okružní cestu po turistických letoviscích, zatímco Drahomíru nechali v hotelu. Ta se tam zatím seznamuje s Robertem, pohledným podnikatelem ze středních Čech. Robert překvapuje Drahomíru tím, že se ji přiznává, že byl kdysi tajným milencem Mileny a dokonce i Lucky. Drahomíře to však nevadí, nečeká na příjezd Martinův a Janův a odjíždí s Robertem do Čech. Janovi mezitím na cestách doráží telegram od Lucky s nabídkou zaměstnání v cirkusu. Jan nabídky využívá a odlétá z Thajska společně s Martinem, který cestuje do Londýna za Maxem a Janou. Františkovou smrtí končí 257. díl.

přidal zlehka, 1.07.2003, 9:47:00, Komentáře (0)


30.06.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 256. - Slezská telenovela


Poté co naši hrdinové zdárně přečkali veškerá nebezpečenství a úskalí, které je potkaly při prodeji drog v Papui Nové Guinei, rozhodli se rozdělit své cesty. Martin, se z nabytých úspor vydal na cestu do peruánských And, kde chtěl zasvětit své konání objevení vzácného druhu rostliny. Jana, které poslal poštovním holubem pozdrav její strýc, rozhodla se vydat zpět do Evropy a navštívit jej v jeho horské rezidenci v rakouských Alpách. Ovšem jaké bylo její překvapení, když strýce našla v dezolátním stavu poblíž malé francouzské silničky, kde jej zanechala jeho vykutálená o dvacet let mladší manželka, bez veškeré hotovosti. Společně tedy naplánovali svou další budoucnost, z úspor Jany zakoupili malý cirkusový stan a vyrazili kočovat po Evropě s představením šesti medvědů a malého pomeranče. Ovšem určitě se ptáte, co celou tu dobu dělal Mirek.

Mirek poté co dokončil své studia na Cambridge, podlehl poněkud nepěkné opiové vášni, která jej strhla do nejhorších londýnských zákoutí. Odtamtud jej zachránila až příhoda, kdy při honičce s policí, poranil si vážně nohu a začal žít nový život. Věnoval se advokátní praxi a za manželku pojal Lucku, která se zrovna vrátila z USA a Mirka vždy tajně milovala, jak už bylo naznačeno v předchozích dílech. V tu chvíli celou společností otřásla strašná zpráva. Martinovo letadlo v Andách ztroskotalo a všichni cestující byli pohřešováni. Zde se do příběhu vložil František, který neváhal ani minutu a společně se svým věrným psem Mudlou zorganizoval záchranou výpravu.

V tu chvíli Františka opouštíme, abychom se vrátili zpět do Londýna, kam přijíždí cirkus Jany a jejího strýce. Představení navštíví Mirek se svou ženou Luckou a rodinným přítelem Maxem. Max je ihned okouzlen nádhernou postavou Jany, která v emočně vypjatých okamžicích vystoupení ukazuje medvědům i pomeranči, zač je toho loket. Mladí lidé si ihned padnou do oka, což se ale stane i strýci a Mirkově manželce Lucce. Ta se do strýce bezhlavě zamiluje a Mirka opouští. Mirek bolestí bez sebe se vrhá do temných vod Temže a bere s sebou i spisy dokazující strýcovu kolaborační činnost se Stasi. To nám ukazuje, jaký byl Mirek šlechetný člověk, což jsme ale věděli od začátku. Jeho praxi přebírá Max s Janou a na místo Jany nastupuje Lucka. Cirkus odjíždí.

V tu chvíli přichází zpráva od Františka, že nalezl Martina v Andách, ovšem při této hrdinské ukázce odvahy a síly, umrzl jeho věrný pes Mudla. Společně s promrzlým Martinem schází zpět do civilizace a po jeho uzdravení zjiš?ují, že jsou si natolik blízcí, že by měli spolu začít žít. To ovšem překvapí Marcelu, která vždy milovala Františka a čekala na jeho návrat. Zasílá Františkovi výhružný dopis, který oba mladé milence tak strašně vyděsí, že se začnou skrývat amazonském pralese. Marcela ovšem nelení a za pomoci Drahomíry (která měla spadeno už delší dobu na Martina) se vydá do Jižní Ameriky, pátrat po Martinových stopách. Strýcovou smrtí končí 256. díl.

přidal zlehka, 30.06.2003, 12:13:00, Komentáře (3)

Counter     
bloguje.cz