Nekonečná sága
...nikdy nekončící prostý příběh plný lásky, odvahy, spravedlnosti a přátelství...


[[domů]]     [[další domov]]     [[RSS]]     [[vzkazy]]     [[mail]]     [[témata]]     [[archiv]]


8.07.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 260. - Slezská telenovela


259. díl končí smrtí Dominiky v tureckém vlaku. Nebohá dívka byla zákeřně přepadena bandou podivných individuí, které zasadily Dominice smrtelné rány nožem, kvůli tomu, že nechtěla se vzdát své peněženky, plné úspor na expedici. Naše společnost, touto událostí velmi zdrcena, vystoupila v Ankaře a jala se zařizovat věci ohledně pohřbu Dominiky a také jak bude expedice pokračovat dále. Lucka, pro kterou byl tento zážitek přespříliš, zde společnost opouští a odjíždí do Londýna, kde chce navštívit Janu a společně s ní probrat co dál. Zbytek výpravy nehodlá od svého záměru, vystoupat na vrchol K2ky, upustit a srdnatě se pouštějí do příprav na cestu. Martin se rozhodl, že již nebude měnit dívky a věnuje se všem najednou. Tedy Alici, Marii i Lence.

Londýn. Sledujeme postavu ploužící se ulicemi Londýna s vizáží hodně jetého bezdomovce. Je to Max, který poté, co od něj Jana odešla, nedokázal již v sobě najít zbytky svých sil a vydal se žít na ulici. Advokátní firma je v bankrotu a náležitosti s tím spojené řeší Jana. Max se mezitím přidává k tlupě kočovných punkerů a spolu s nimi začíná objíždět letní festivaly, kde se věnuje mohutné konzumaci a drog a popíjení levného alkoholu. Jana mezitím dořešila věci spojené s ukončením advokátní praxe a zastihuje ji zpráva, že v Londýně právě přistála Lucka. Obě mladé ženy se setkávají a pláčí si na rameni nad svými trudnými osudy. Jsou to však silné ženy, které jen tak nepodlehnou osudu a společně se domlouvají na rozjetí společného podnikání, tentokrát s prodejnou domácích mazlíčků. Obě dívky se sblíží i intimně a zamilují se do sebe. Jana odlétá do Brazílie, kde chce nakoupit exotickou zvěr pro jejich obchod a Lucka zůstává na ni čekat v Londýně.

Do Ankary mezitím přijíždí cirkus Jana a Mileny a hned poté co se dozví o tragické smrti Dominiky, vyhledají zbytek expedice. Při tomto šťastném shledání nechybějí ani slzy. Všichni jsou rádi, že se zase vidí po velmi dlouhé době a Jan se snaží přesvědčit Martina, aby upustil od expedice. Martin je však pevně rozhodnut, oba přátelé se kvůli tomu pohádají a Martin narychlo mění plány a odjíždí s dívkami hned. Nazlobený Jan s Milenou pokračují po cestách Tureckem se svým cirkem. Robertovou smrtí končí 260. díl.

přidal zlehka, 8.07.2003, 11:39:00, Komentáře (0)


3.07.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 259. - Slezská telenovela


258. díl končí smrtí Drahomíry, která po potratu umírá žalem. Robert rezignuje na pomstu a uchyluje se na svůj statek a stará se o své koně. Jeho péče je tak dojemná, že se nakonec s jednou klisnou sblíží poněkud více, než je přípustné v současné společnosti. Milena zatím čeká na soud. Jan, který se dozvěděl o Robertově zvláštním vztahu s klisnou, na něj naléhá, ať netrvá na Milenině potrestání sic vyjeví světu pravdu o Robertovi a koních. Zoufalý Robert souhlasí a uchyluje se hlouběji do hospodářského stavení, ve kterém teď s klisnou, které říká Jarmilka, žije. Milena, vděčná Janovi, že ji zachránil před jistým trestem, uchyluje se k němu do cirkusu, navazují spolu intimní vztah a odjíždějí s cirkem šířit ještě více jeho slávu po světě.

Martin si zatím dopovídal s Janou v Londýně a rozhoduje se co dál. Na jedné straně ho láká plavovlasá Alice, vědoma si jeho dobrodružných sklonů, k expedici do Himalájí, na druhé straně mu Jana s Maxem, nabízejí místo v jejich advokátské praxi. Dobrodružná povaha nakonec v Martinovi převáží a ten s společně s Alicí, Dominikou, Lenkou a Marií vydává trénovat do Alp před samotným výstupem na obávanou K2ku. Zanedlouho vidíme naše mladé hrdiny pod štíty Alpských hor jak nastavují svá mladá těla horskému slunci. Za pobytu pod Alpami se Martin poněkud sblíží s Alicí a Lenkou, což vyvolává menší žárlivost u Dominiky a Marie. Aby Martin předešel svárům ve skupině, kdy na každém jedinci závisí osud celé expedice, vyměňuje Lenku za Marii, posléze Alici za Dominiku a nakonec Marii za Alici. Aby všem dívkám ještě více zamotal hlavu, vymění si k tomu všemu i spodní prádlo. Den před posledním cvičným výstupem potkává Martin v hotelovém baru povědomou tvář. Je to Lucka, která se ještě nedozvěděla, že Robert upustil od své sžíravé pomsty, a je stále na útěku. Martin ji navrhuje ať se přidá k jejich expedici, což Lucka s díky přijímá a Martin vyměňuje Dominiku za Lucku a v baru pak trochu tabáku za jednoho panáka skotské. Expedice odjíždí vlakem směr Indie.

Londýn. Jak se ukázalo, udělal Martin se svou volbou dobře, neboť s advokacií Jany a Maxe to jde od desíti k pěti. Jana vyhrožuje Maxovi, že jestli nekáže jejich podnikání (i sebe) vzchopit, odejde od něj. Max se propadá do stále hlubších a hlubších depresí, které se snaží řešit alkoholem a prášky. Jeden den, kdy jej Jana nalezne spát obtočeného kolem klozetu, od něj odchází. Smrtí Dominiky v tureckém vlaku končí 259. díl.

přidal zlehka, 3.07.2003, 11:25:00, Komentáře (1)


1.07.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 258. - Slezská telenovela


257. díl končí Františkovou smrtí, kdy František zcela pod vlivem drog upadá do kómatu a ani včasná asistence jeho amanta jej již nedokáže probrat zpět mezi živé. Na začátku 258. dílu se ocitáme v Praze, kam přilétá Drahomíra s Robertem. Po prohlídce Robertových statků ve středních Čechách rozhoduje se Drahomíra zda s Robertem zůstane, či odletí studovat mezinárodní právo do Tokia. Ovšem Robert žádá Drahomíru o ruku. Ta žádá o chvilku času k rozhodnutí. Vyjedou si tedy společně užít do Prahy, kde na parníku Drahomíra souhlasí se svatbou. Šťastný Robert zakoupí lístky do cirkusu, který je zrovna se svým představením v Praze. Pozorný čtenář v tu chvíli již samozřejmě zbystří. Ano, je to slavný cirkus, který v tuto chvíli vede Lucka, která byla Robertovou milenkou. Robert tuší, že se nesmí Drahomíra setkat Luckou a ani pro něj by toto setkání nebylo z nejšťastnějších. Vyvádí zkoprnělou Drahomíru z cirku a odváží ji pryč z Prahy na svůj statek.

V cirkusovém stanu v tu chvíli vidíme jak za Luckou přichází jakési dvě postavy. Ano je to Jan, který teď pracuje u Lucky jako pohůnek medvědů a Milena. Co ta tady chce?! Milena říká Lucce o Robertově svatbě s Drahomírou a obě společně hledají důvod jak jim ji překazit. Jan vše poslouchá. Mezitím na Robertově statku vrcholí přípravy na obřad. Objevuje se Jan, který Drahomíru varuje před nekalými choutkami obou mladých žen, které teď společně vedou cirk tvrdou rukou. Drahomíra uvažuje, že by zavolala Martinovi, Jan ji však od toho odrazuje a zjišťuje, že Drahomíru miluje a svěřuje se ji s tím. Drahomíra ví, že ani Jan ji není lhostejný, ovšem je těhotná s Robertem.

Mezitím přilétá Martin do Londýna, aby se setkal s Janou a Maxem. Jana a Martin, kteří se neviděli od svých zážitků v Papuii Nové Guinei si mají co říct, a tak je necháme povídat a vrátíme se na Robertův statek, kde se Drahomíra projíždí na koni. Kůň je vyplašen neznámou postavou, kterou není nikdo jiný než Milena, Drahomíra padá z koně a v nemocnici se zjišťuje, že potratila. Vzteky rudý Robert, který o jejím těhotenství nic nevěděl, za pomoci různých právnických kliček nechá vsadit Milenu do vězení a Lucka před jeho zlobou prchá z republiky. Cirkusu se ujímá Jan a smrtí Drahomíry končí 258. díl.

přidal zlehka, 1.07.2003, 15:19:52, Komentáře (0)

Prostý příběh plný LOSaP díl 257. - Slezská telenovela


256. díl končí strýcovou smrtí. Na začátku 257. dílu se ocitáme na strýcově pohřbu, kde se sjela celá rodina, dokonce přijela i Milena, kterou svého času její otec vydědil. Na pohřbu dochází k trapné situaci, kdy se Jan pohádá s Luckou ohledně vlastnických práv na cirkus, ze kterého se mezitím stala evropská bomba a představení Šest medvědů a malý pomeranč bylo dokonce uvedeno na divadelních prknech. Vše naštěstí duchapřítomně řeší přítomný právník, který zachrání strýcovu závě? ze spárů rozzuřeného Jana, kterého uklidňuje Milena a oba se ztrácí společnosti z dohledu.

V dalším obraze se přesouváme do amazonského pralesa, kde sledujeme Marcelu s Drahomírou, kterak za pomoci indiánských stopařů, hledají Františka s Martinem. Během cesty je však Marcela pohlcena obrovskou krajtou. Drahomíra se nervově zhroutí, čehož využívají indiánští stopaři a nebohou dívku odvlékají do své vesnice, kde ji nutí jíst bambusové výhonky, plést oblečení a být všem po vůli. Drahomíra časem zešílí a přestává mluvit. Tuto smutnou zvěst donese Martinovi jeho věrný indiánský sluha Panjo, který na svých toulkách narazil na šílenou Drahomíru. Martin nikterak neváhá a vyráží ze svého stromového obydlí, ozbrojen pouze mačetou a v doprovodu Panja. Cestou zmasakruje dvě indiánské vesnice, než narazí na tu správnou, ve které drží Drahomíru. Po vyvraždění celého kmene vynáší pobledlou Drahomíru, která rozradostněna pohledem na Martina začíná opět mluvit. Při odchodu je Panjo zabit zákeřně zezadu otráveným šípem. Martin s Drahomírou odlétají do Bangkoku. Ovšem kde byl celou dobu František?

František poté co zachránil Martina byl natolik zdrcen ze ztráty svého psa Mudly, že odkryl svou latentní homosexualitu a vrhnul se Martinovi do náručí. Spolu se pak odebrali do amazonského pralesa, kde hodlali žít. Ovšem František si opět uvědomil svou bolest ze ztráty Mudly, a vrhal se cestou do náručí všech mužů, které potkal, což Martina znechutilo natolik, že Františka odvrhnul. Zoufalý František se dostává až do Ria de Janiera, kde se živí pouliční prostitucí. V tu chvíli se zjevuje duše mrtvého strýce, která Františkovi nepřestává hrozit. Ještě jednou zahrozí směrem k Františkovi a vydává se na cestu záhrobím, při které ji dělá společnost medvídek panda.

Bangkok. Na letišti vychází z budovy Martin s Drahomírou. V tu do nich vrazí neznámý muž. Ukazuje se, že je to Jan, který neunesl ztrátu cirkusu. Martin Janovi nabízí pomoc a seznamuje jej s Drahomírou. Po zaplacení hotelu se vydávají na okružní cestu po turistických letoviscích, zatímco Drahomíru nechali v hotelu. Ta se tam zatím seznamuje s Robertem, pohledným podnikatelem ze středních Čech. Robert překvapuje Drahomíru tím, že se ji přiznává, že byl kdysi tajným milencem Mileny a dokonce i Lucky. Drahomíře to však nevadí, nečeká na příjezd Martinův a Janův a odjíždí s Robertem do Čech. Janovi mezitím na cestách doráží telegram od Lucky s nabídkou zaměstnání v cirkusu. Jan nabídky využívá a odlétá z Thajska společně s Martinem, který cestuje do Londýna za Maxem a Janou. Františkovou smrtí končí 257. díl.

přidal zlehka, 1.07.2003, 9:47:00, Komentáře (0)

Counter     
bloguje.cz