Nekonečná sága
...nikdy nekončící prostý příběh plný lásky, odvahy, spravedlnosti a přátelství...


[[domů]]     [[další domov]]     [[RSS]]     [[vzkazy]]     [[mail]]     [[témata]]     [[archiv]]


16.04.2004

Prostý příběh plný LOSaP díl 265. - Slezská telenovela


264. díl končí vášnivým polibkem Jana a Marie, který následoval po zakopání Emreho těla. V tu chvíli mladé zamilované dvojici zjeví se duch věrného Františkova psa Mudly, chvíli tam jen tak poletuje, než si uvědomí, že měl být úplně někde jinde a hrát poker se strýcem a Maxem. Rozplyne se tedy a oba milenci procitnou ze snění a začnou sestupovat zpět ze štítu nebezpečné hory. Cestou dolů zaslechnou strašlivý křik. Vydají se po hlase a za jasné viditelnosti, která na strašlivé hoře panovala, zahlédnou potácející se postavu. Klidným krokem, aby se nevydali ze všech sil, se pomalu přibližují a zjistí, že onou postavou není nikdo jiný než Alice. Roztřesenou dívku se snaží vzpamatovat a dozvědět se z jejího nesouvislého mumlání, jaké to nebezpečenství přečkala. Najednou je jim z útržků vše jasné. Strašlivá pravda byla vyjevena. Alici unesla Miluše, o které si všichni mysleli, že je po smrti, držela ji ve své chýši a podrobovala útrpným zkouškám a samozřejmě ji občas i znásilnila. Jan i Marie, berou nemohoucí Alici pod svá křídla a sestupují do základního tábora.

 

Mezitím se koná pohřeb tety, který chystala Lucka s Evženem. Zde se nám děj poněkud zamotává, neboť James, který cestoval s Luckou z Londýna, navazuje paralelní vztah s Michalou, Evženem i Luckou. Lucka však Jamesovi domlouvá, aby nepletl Michale hlavu, protože ještě není ve své kůži po nedávném psychickém zhroucení. James si uvědomuje své pochybení, zároveň mu dojde, že neumí česky a nedomluví se ani s Evženem a je strážcem bezpečí Lucky a nechává všechny najednou a stará se pouze o svou práci. Lucka si uvědomuje, že Michala by potřebovala se zabrat do něčeho jiného než vzpomínek a navrhuje ji, ať se navrátí společní s ní a Jamesem do Londýna. Michala souhlasí, neboť dědí část peněz po tetě a mohla by jich vložit do podnikání Lucky a Jany. To si však zatím nechává pro sebe. Největší část tetina majetku zdědil její bývalý sluha Evžen, jehož prvním krokem bylo pořízení sluhy.

 

V Londýně zatím vzplanula nová vášeň. Paul, který se nesmí od Jany hnout ani na krok se tohoto příkazu sveřepě drží a doprovází Janu i do ložnice a jedné noci se stane, že ruce obou mladých lidí se spojí a po nich i další orgány jejich těl. Paul tak je nyní i citově angažován v ochraně krásné Jany. Donovan přestává být Strakošovým klientem, neboť se mu zdá, že málo ochraňuje jeho zájmy. Strakoša rozzuřený už tím, že se mu nehlásí Emre, začne Donovana vydírat pomocí svých londýnských vydržovaných kumpánů. Ovšem ani Donovan nezahálí a po obdržení výhrůžek Strakoši mobilizuje své lidi, zaměstnané jako ochranka jeho obchodů. Chystá se hrůzostrašná válka gangů, o které Jana s Paulem ani netuší, neboť se navzájem hlídají na nejbezpečnějším místě Janina domu. V posteli. Úmrtím Evženova sluhy končí 265. díl.

přidal zlehka, 16.04.2004, 16:19:00, Komentáře (1)

Counter     
bloguje.cz