Nekonečná sága
...nikdy nekončící prostý příběh plný lásky, odvahy, spravedlnosti a přátelství...


[[domů]]     [[další domov]]     [[RSS]]     [[vzkazy]]     [[mail]]     [[témata]]     [[archiv]]


28.08.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 262. - Slezská telenovela


261. díl končí smrtí Miluše, která si činila nárok stát se dědičkou Robertovou, ovšem jak už víme, všechno pobral Jan. Miluše, jejíž zdravotní stav nebyl ani před Robertovou smrtí v pořádku, umírá na totální vyčerpání organizmu v souvislosti se zařizováním Robertova pohřbu. Den po její smrti přijíždí do Čech Jan a pohřbívá oba dva. Jak Roberta, tak Miluši. Na pohřbu se potkává s Michalou, která mu nabízí pomoc do těžkých začátků souvisejících s převzetím rozsáhlých Robertových statků, v poslední době však poněkud zanedbávaných, neboť jak víme, Robert se staral pouze o Jarmilku. Jan se dlouho nerozmýšlí, zvláště poté, co jej dostihne zpráva o Mileně a Mustafovi a z Michaly činí svou společnici a posléze i blízkou přítelkyni.

Milena, která je již nasycena starým tělem Mustafy, rozmýšlí kam dál. Ví, že za Janem nemůže a proto se rozhoduje odletět do Londýna, aby se opět setkala s Luckou, která zatím čeká na návrat Jany z Brazílie se zásilkou domácích mazlíčků pro jejich připravovaný obchod. Posílá Lucce telegram a nečeká ani na odpověď a sedlá letadlo směr Londýn. Lucka po obdržení zprávy se zprvu zaraduje, že opět uvidí svou dlouholetou přítelkyni, avšak po opadnutí radosti vyvstanou na jejím čele vrásky. Kdysi dávno totiž k Mileně chovala city, které zdaleka nebyly jen přátelskými, byly mileneckými! S obavami jde přivítat Milenu na letiště, ale poté co se spolu shledají a povídají si v letištním baru, s úlevou zjišťuje, že toto shledání, nijak nenarušilo její city, které chová k Janě. Obě přítelkyně odjíždějí do londýnského bytu a společně očekávají návrat Jany. Konečně ten den přišel. Jana se vrací z Brazílie se zásilkou domácích mazlíčků a konečně můžou otevřít svůj vytoužený obchod. Jana však přiváží i něco jiného! Je to šokující zvěst o těhotenství Michaly, kterou obtěžkal Jan!

Přenášíme se do Himalájí, kde sledujeme skupinku mladých lidí, kteří konečně vyrazili na expedici. Jsou to naši hrdinové Martin, Alice, Marie a Lenka, kterým dělá šerpu Max. Max a Alice ze sebe nemohou spustit oči ani při náročném výstupu k obávanému vrcholu K2. Martin zatím vše jen sleduje, ale říká si, že až přijde vhodná chvíle, oba mladé milence od sebe rozdělí. V tu chvíli vidíme jeho žhnoucí nenávistné oči. Narozením Luďka, syna Jana a Michaly končí 262. díl.

přidal zlehka, 28.08.2003, 11:00:00, Komentáře (0)


1.08.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 261. - Slezská telenovela


260. díl končí Robertovou smrtí. Zoufalý Robert, který žil čím dál více poustevnickým životem si zadělal na jeden velký problém. Příliš se věnoval klisně Jarmilce a ostatní opomíjel. Žárlivé klisny, které toužily po větší Robertově pozornosti se rozhodly Jarmilku svými kopyty utlouct. Robert, když uvědomil si co stojí za divným chováním klisen, nastavil své vlastní tělo úderům kopyt, aby svou milovanou Jarmilku uchránil. Byla to zbytečná smrt, neboť po ušlapání Roberta ani Jarmilka nepřežila. Děj nás přenáší do právnické kanceláře, kde dochází ke čtení Robertovy závěti. Jaké je překvapení všech přítomných, zvláště pak Michaly a Miluše, když notář prohlašuje univerzálním dědicem Jana, o kterém si všichni přítomní mysleli, že jej Robert vůbec neznal. Ale znal, setkali se totiž v Thajsku před Janovým odletem do Londýna a hluboce se spřátelili.

Jan, který mezitím cestoval s Milenou po Turecku s cirkusem, dostává zprávu o náhlém zbohatnutí. Oznamuje Mileně, že se zbaví svého podílu v cirkusu, aby se ujal dědictví v Čechách. Milena, která nechce zůstat v cizí zemi sama, nabízí k odprodeji i svůj díl. Cirkus kupuje známý turecký podnikatel v šoubusinesu Mustafa. Jan odlétá z Istanbulu do Prahy a Milena vychutnává poslední chvíle v Turecku v pevném Mustafově objetí.

Ponecháváme Milenu s Mustafou jejich hrátkám a v dalším obraze se přesunujeme do Indie, kam přijíždí Martin s Alicí, Marií a Lenkou. Po přesunu ke štítům velehor potkávají v jednom ospalém městečku skupinu odredovaných baťůžkářů a v jednom z nich ke svému překvapení poznávají Maxe. Ano, toho Maxe, který se dal na drogy, alkohol a spřáhl se s bezdomovci. Max vysvětluje přítomným jak se dostal bez prostředků až do Indie, kde teď žije klidným životem a kouří jednoho jointa za druhým. Všichni jsou nadšeni Maxovou odvahou a vůlí, když na své cestě překonával mnohá nebezpečenství. Zvláště pak Alice, která na Maxe hledí stále zálibněji a zálibněji, až nakonec skončí v jeho náručí. Martin to toleruje, ale v duchu si říká, že to tak nenechá. Smrtí Miluše končí 261. díl.

přidal zlehka, 1.08.2003, 14:44:00, Komentáře (1)

Counter     
bloguje.cz