Nekonečná sága
...nikdy nekončící prostý příběh plný lásky, odvahy, spravedlnosti a přátelství...


[[domů]]     [[další domov]]     [[RSS]]     [[vzkazy]]     [[mail]]     [[témata]]     [[archiv]]


2.12.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 264. - Slezská telenovela


263. díl končí nalezením umrzlého Maxe Martinem a Lenkou těsně pod vrcholem K2. Oba vyděšení horolezci se v husté vánici snaží vydat zpět k táboru a zachránit své životy. Mezitím dorazila Marie do základního tábora a strašná zpráva o zmizení Alice a pohřešování Martina s Lenkou se rozletěla do světa. V tu chvíli se rozzuřil Strakoša, který společně s Mustafou tajně tuto expedici sponzoroval, především však již dlouhá léta podporoval finančně Alici. Využívá toho, že Jan musí zmizet z Evropy po vraždách Mileny, osazenstva pražského porodního sálu, dvou koček a prašivého psa a posílá Jana na záchranou akci. Mustafa, který byl na akci také finančně zúčastněn, posílá s Janem svého pobočníka Emreho. Poté co se však dozví od Strakoši, že Jan zavraždil Milenu, která byla svého času po prodeji cirku Mustafovou milenkou, posílá depeši Emremu, ať Jana zabije.

Mezitím v Londýně řeší zbylé dvě naše mladé hrdinky dilema co dál. Jsou zhrouceny z brutální smrti Mileny, ale zároveň se nechtějí jen tak vzdát. Poté co uspořádají Mileně důstojný pohřeb, najímá Jana bezpečnostní agenturu švarného angličana Paula, který společně s Jamesem se nyní od dívek nehne na krok a vzkazuje Donovanovi, že si nenechají nic líbit. Donovan se jen zlostně směje. Lucka odjíždí na krátkou návštěvu Čech za Michalou, aby zjistila její psychický stav, neboť jsou sestřenice a Josefína je jejich tetou. Na cestě ji doprovází James a hned na letišti řeší jednu ošemetnou situaci, kdy Lucka postrádá papírové kapesníčky a on briskně jedny zakupuje a mladé ženě je nabízí. Po příjezdu do Čech zjišťuje Lucka, že Michala se ze svého zhroucení již celkem probrala, ovšem Josefína umřela. Společně s Evženem, který byl tajným milencem tety chystají pohřeb.

V dalším obraze již dorazil Jan s Emrem do Indie. Emre, který již ví, že má Jana zabít, zatím čeká na správnou chvíli. Oba ihned zorganizují záchranou výpravu a spojují se s Marií v původním základním táboře nešťastné expedice. Po dvou dnech usilovného pátrání nacházejí dvě bezvládná těla, která identifikují jako Martina a Lenku a nechají je ihned přepravit do nemocnice. Netuší totiž, zda je ještě šance na dalším pokračování jejich životů. V tu chvíli zůstává ze záchranné expedice pouze Jan, Emre a Marie. Vydávají se společně do míst, kde Marie naposledy viděla Alici a věří, že se jim ji podaří nalézt. Když skupinka postupuje přes jeden nebezpečný převis, vytahuje Emre zbraň a chce Jana zákeřně střelit do týla. Marie, která proti Emremu pojala podezření od první chvíle spatření však toto zahlédne, vykřikne, Jan se ohne, vyrazí Emremu zbraň z rukou a svou milovanou upilovanou brokovnicí mu rozstřelí hlavu. Vášnivým polibkem Jana a Marie, po zakopání Emreho těla, končí 264. díl.

přidal zlehka, 2.12.2003, 17:25:00, Komentáře (0)

Counter     
bloguje.cz