Nekonečná sága
...nikdy nekončící prostý příběh plný lásky, odvahy, spravedlnosti a přátelství...


[[domů]]     [[další domov]]     [[RSS]]     [[vzkazy]]     [[mail]]     [[témata]]     [[archiv]]


30.06.2003

Prostý příběh plný LOSaP díl 256. - Slezská telenovela


Poté co naši hrdinové zdárně přečkali veškerá nebezpečenství a úskalí, které je potkaly při prodeji drog v Papui Nové Guinei, rozhodli se rozdělit své cesty. Martin, se z nabytých úspor vydal na cestu do peruánských And, kde chtěl zasvětit své konání objevení vzácného druhu rostliny. Jana, které poslal poštovním holubem pozdrav její strýc, rozhodla se vydat zpět do Evropy a navštívit jej v jeho horské rezidenci v rakouských Alpách. Ovšem jaké bylo její překvapení, když strýce našla v dezolátním stavu poblíž malé francouzské silničky, kde jej zanechala jeho vykutálená o dvacet let mladší manželka, bez veškeré hotovosti. Společně tedy naplánovali svou další budoucnost, z úspor Jany zakoupili malý cirkusový stan a vyrazili kočovat po Evropě s představením šesti medvědů a malého pomeranče. Ovšem určitě se ptáte, co celou tu dobu dělal Mirek.

Mirek poté co dokončil své studia na Cambridge, podlehl poněkud nepěkné opiové vášni, která jej strhla do nejhorších londýnských zákoutí. Odtamtud jej zachránila až příhoda, kdy při honičce s policí, poranil si vážně nohu a začal žít nový život. Věnoval se advokátní praxi a za manželku pojal Lucku, která se zrovna vrátila z USA a Mirka vždy tajně milovala, jak už bylo naznačeno v předchozích dílech. V tu chvíli celou společností otřásla strašná zpráva. Martinovo letadlo v Andách ztroskotalo a všichni cestující byli pohřešováni. Zde se do příběhu vložil František, který neváhal ani minutu a společně se svým věrným psem Mudlou zorganizoval záchranou výpravu.

V tu chvíli Františka opouštíme, abychom se vrátili zpět do Londýna, kam přijíždí cirkus Jany a jejího strýce. Představení navštíví Mirek se svou ženou Luckou a rodinným přítelem Maxem. Max je ihned okouzlen nádhernou postavou Jany, která v emočně vypjatých okamžicích vystoupení ukazuje medvědům i pomeranči, zač je toho loket. Mladí lidé si ihned padnou do oka, což se ale stane i strýci a Mirkově manželce Lucce. Ta se do strýce bezhlavě zamiluje a Mirka opouští. Mirek bolestí bez sebe se vrhá do temných vod Temže a bere s sebou i spisy dokazující strýcovu kolaborační činnost se Stasi. To nám ukazuje, jaký byl Mirek šlechetný člověk, což jsme ale věděli od začátku. Jeho praxi přebírá Max s Janou a na místo Jany nastupuje Lucka. Cirkus odjíždí.

V tu chvíli přichází zpráva od Františka, že nalezl Martina v Andách, ovšem při této hrdinské ukázce odvahy a síly, umrzl jeho věrný pes Mudla. Společně s promrzlým Martinem schází zpět do civilizace a po jeho uzdravení zjiš?ují, že jsou si natolik blízcí, že by měli spolu začít žít. To ovšem překvapí Marcelu, která vždy milovala Františka a čekala na jeho návrat. Zasílá Františkovi výhružný dopis, který oba mladé milence tak strašně vyděsí, že se začnou skrývat amazonském pralese. Marcela ovšem nelení a za pomoci Drahomíry (která měla spadeno už delší dobu na Martina) se vydá do Jižní Ameriky, pátrat po Martinových stopách. Strýcovou smrtí končí 256. díl.

přidal zlehka, 30.06.2003, 12:13:00, Komentáře (3)

Counter     
bloguje.cz